
Původně jsme měli domluvené provedení věnce stavební firmou za cca 60 tis. Kč, ale ti nakonec řekli, že na to nemají čas (oblíbená výmluva při stavění, jak už jsme zjistili), a že si to máme zajistit sami. Tak jsme se do toho pustili.
Zabralo nám to přibližně týden práce po odpoledních po práci a o víkendu. Na obvodové zdivo 38 jsem na pěnu nalepil věncovky z obou stran vyvázeného železa. Kde byli nosné zdi tenčí, tak jsme to obednili.
Třmínky 8 a roxory 12 jsem si nechal nařezat a naohýbat a společně s dřevotřískovými deskami 15mm nechal přivézt. Koupil jsem jeden vazač a 2 tis. drátků na vyvázání. Já jsem vyvazoval s akuvrtačkou s háčkem, ale s vazačem to bylo trochu jednodušší a lépe se na místa dostávalo. Po vyvázání částí na zemi na kozách, jsme to za pomoci souseda dali na zdi (kde už byla jedna strana z věncovek) a pokračovali ze žebříků nahoře. Pak jsme dozdili druhou část věncovek, případně obednili užší části. Bednění byly hladké dřevotřískové desky 82x250 s pery a drážkami, které jsem nechal podélně rozpůlit. Ke zdi jsem je přivrtal na hmoždinky a seshora na ně po metru nasazoval naohýbané roxory 8 do tvaru U, aby se mi to nerozvalilo do stran. Pak už jsme jen doladili a vypodložkovali, aby se železo nedotýkalo stěn a čekali jsme na objednanou pumpu s betonem. S pumpou to bylo rychlé a jednoduché a se zpomalovacím kolenem to šlo dobře. Za hodinu bylo hotovo a už jsme jen dohladili povrch betonu. Jeden zádrhel ale přeci jenom byl a to ten, že se ke mně nedostala informace, že posledních 500 litrů betonu pumpa nedokáže vytlačit ramenem a já měl rezervu jen 250 litrů. Takže zbytek betonu šel na plachtu a kousek věnce jsme tam museli kýblovat. Nakonec nezbyla ani rezerva a vyšlo to úplně přesně 4 m3. Po nějakém tom kropení ve vedrech a týdnu tvrdnutí jsem odbednil a jsme s výsledkem spokojeni a ještě jsme ušetřili asi 20 tisíc.