
Při projektování svého domu jsem také myslel na to, aby můj dům byl energeticky co nejméně náročný. K načerpání informací jsem použil internet, katalogy a stavebníky, kteří už mají svůj dům postaven.
V některých případech se názory lišily, třeba jestli zateplovat nebo nezateplovat, docela velká diskuse, ale nejvíce informací jsem načerpal z videí Svépomocí.cz.
Dále jsem dostal od projektanta katalog čistě s pasivními domy. Tam jsem se dočetl, co to je vlastně úsporný (pasivní) dům, jak funguje a co vše obnáší, aby byl dům pasivní.
Pak jsem se díky Svépomocí.cz dostal ke katalogu Projekty pasivních domů 2016 od G Servisu, díky němu jsem zjistil, že jsem si počínal správně s vhodným rozmístěním místností a orientací domu na pozemku vůči světovým stranám.
Jelikož jsem našel podobný projekt mému, tak jsem tedy mohl přibližně zjistit, jaké budou vlastnosti domu a jeho parametry. Také jsem se dozvěděl, jaká bude plocha v m2, kdybych stavěl z různých materiálů, ale nejdůležitější věcí pro mne jako svépomockého stavebníka byla cena stavby "svépomocí".
V katalogu naleznete i cenu "Na klíč", celkovou potřebu primární energie, cenu projektu, vhodnou orientaci domu na pozemku, 6 konstrukčních systémů a mnoho dalších informací.
Takže jestli hodláte stavět a ubíráte se cestou pasivního domu a ještě nemáte úplnou představu nebo projekt, tak doporučuji určitě tenhle katalog zakoupit, protože cena 49 Kč je o proti informacím, které z něj načerpáte zanedbatelná.
Tímto článkem bych rád poděkoval týmu Svépomocí.cz a G Servis.cz za to, že se mi katalog mohl dostat do mých rukou a to zcela ZDARMA. Díky =).