
Naše cesta od koupě pozemku ke stavebnímu povolení, byla jako hodně dlouhá a komplikovaná gravidita s protahovaným porodem, ale neskutečným štěstím v samém závěru :).
Projekt nám kreslil známý, ale nebylo to zrovna nejlepší rozhodnutí.
Místy byla spolupráce na jedničku, ale některé jeho zkraty- zejména dlouhé prodlevy mezi jednotlivými částmi a některá „nedorozumění“ v domluveným věcech byla značně náročná. Ale po strastiplné cestě jsme se dočkali a na začátku května 2016 (od května 2015) vše podali na stavební úřad.
Po měsíci jsme si každý týden volali s paní na úřadě, jak to s námi vypadá - nestíhám - její oblíbená odpověď.
Ke konci června - tedy téměř dva měsíce od podání jsme zjistili, že projektant tam má vcelku dost nesrovnalostí a nedoplnil, co po něm paní chtěla a tak jsme to vzali do svých rukou. Vše do druhého dne dodali a dál komunikovali s úřadem už jen my.
Nicméně začátek léta - čas dovolených, a tak nám nezbývalo nic jiného, než se modlit, aby nám veřejnoprávní smlouvu paní na úřadě stihla dát, než se odporoučí na dva týdny na dovolenou.
JUCHŮ - v pátek ve tři odpoledne volá paní úřednice, že to pro nás má!
ALE! Věděli jste, že razítka a podpisy na veřejnoprávní smlouvu můžou být taková zábava? Bylo potřeba na smlouvu o umístění stavby 13 podpisů a razítek! 11 z nich bylo bez problémů a zabrala nám tak 3 dny.
Ale zbylá dvě….Když se rozhodnete jít cestou veřejnoprávní smlouvy, zjistěte si, zda má váš soused zastaven pozemek a ve prospěch jaké banky...když bude totiž váš úředník poctivka, bude chtít i razítko banky vašeho souseda a to je panečku jízda!
KB je ochotna na základě žádosti vašeho souseda po několika dnech vydat rozhodnutí, že se k danému NEVYJADŘUJE a nic neorazí, nedokáží to posoudit. Takže bez známosti nepochodíte a musíte být hoooodně neodbytní.
To ČS je na tom o něco lépe, musí to tedy opět podat váš soused a trvá to neskutečně dlouho a schvalují to minimálně tři oddělení, ale nakonec to celkem v klidu orazítkují!
Takže paráda 18. červenec 2016 - den D.