
Výběr projektanta pro nás byl jednodušší, ale věříme že to pro některé nemusí být takoví med. My jsme zvolili známého, který je již v důchodu a má mnoho zkušeností v tomto oboru.
Průběh prvního setkání byl celkem rychlý, jelikož jsme měli již od architekta vypracovanou vizualizaci (tu jsme uvnitř domu malinko změnili a tím se jeho délka mírně zmenšila), domluvili jsme se na materiálu, který bude na stavbu použit (YTONG, SATJAM) a které papíry máme začít shánět.
Mezi ně patřila:
vyjádření k existenci sítí ČEZ, CETIN, O2, internet, Innogy a SmVak. Všechny zmíněné lze bezproblému vyřídit přes internet. Samozdřejmě náš pozemek vznikl převodem z louky, kde žádné ze zmíněných nevedou. (ZDARMA)
Dále bylo potřeba nechat si udělat hydrogeologický průzkum a radon. Pro nás bylo potřeba ještě vyřešit možnost domácí čističky odpadních vod (ČOV), jelikož není možné zde odvádět odpadní vody do kanalizace. (5000,- + 2200,-)
Zde jsme se setkali s problémem. Na pozemku je nevhodný tip hlíny - jílová a spodní voda je již ve 2m. Tuto záležitost jsme řešili asi 3 měsíce a nechali jsme si vyhotovit i projekt pro ČOV. Bohužel jsme se spíše setkali s názorem ´´ tak tam dejte žumpu/septik ať to můžete dát na úřad a pak se to může předělat´´. Nooo, tak tento názor nesdílíme, pokud něco chci tak to vyřeším na začátku. Prozatím vše dopadlo dobře, ale uvidíme jak se s tímto návrhem poperou na úřadě. (5500,- + 5500,-)
Výškové zaměření pozemku (výškopis a polohopis). Pána jsme zase sehnali přes internetový poptávkový portál a vše jsme vyřídili formou mailové konverzace. (2800,-)
Projekty inženýrstkých sítí (elektřiny a vody), jsme řešili také přes známé, to trvalo tak 1-2 měsíce a cena. (3000,- + 6000,-)
Nakonec cena projektu i s požární zprávou a energetickým štítkem byla 35000,-.