
Fasádu jsem dělal sám s tchánem a pomocníkem, na fasádě jsem kombinoval klasicky polystyren na zdi, grafitový černý polystyren na překlady a věnec. Vše jsem lepil pěnu na polystyren - rychlá a čistá montáž, nakonec se to fixovalo křídlovými hmoždinkami, které se navrtají do polystyrenu a malinká dírka se zapěnuje, rychlá a čistá práce.
Pak už se dala jen stěrka s perlinkou. Pak se udělají parapety, aby se mohla dávat silikonová omítka, se kterou se docela dobře dělalo. Základ je, aby nebylo teplo a hlavně na to nesmí při naneseni svítit sluníčko, ideál je teplota 20st a pod mrakem. Topení jsem si nechal udělat podlahové v kombinaci s radiátory. Dětské pokoje a ložnice radiátory a zbytek domu podlahové a jsem rad, že jsem to tak zvolil, protože regulace v pokojích je tím rychlejší než u podlahového topení, kde je náběh asi 2 h+-.
Na vytápění mám peletkový kotel opop biopel 15 (ovládání i přes internet) plně automatický, úsporný a levný provoz. Za 12 měsíců i s teplou užitkovou vodou asi 12.000 kč. Měli jsme v plánu mít ještě menší krb, ale kvůli dobré pozici domu a obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou nám to krásně vyhřeje sluníčko a zbytek si hlídá kotel sám. Solární panely jsem si zařizoval přes zelenou úsporám a zapojoval kompletně sám, tím jsem ušetřil hodně peněz, tím pádem mám návratnost asi 2 roky, teď už máme teplou vodu od sluníčka zadarmo.
Podlaha se začala delat až na konec před malovánim, pod anhydrit jsem dal 10cm podlahového polystyrenu a na to jsem nechal vylít anhydrit - to dělala firma - perfektní práce, za hodinu měli vylitý celý dům. Na to jsem pak nechal dát vinyl, dílce jsou lepené na podlahu - perfektní materiál. Tím pádem už bylo skoro vše hotovo a mohlo se jít malovat a stěhovat. Pak už jsem udělal jenom plot ze dřeva a stáni na auta, které jsem chtěl mít z betonu, a na které jsem si nechal dovést beton přímo z betonárky. Kvůli kvalitě, pevnosti a odolnosti beton musel být C25/30XS3. Stání je super.
A to je vše. Jdu krásně bydlet s rodinkou.